mizahgastesi bardak
Derleme

Babalar Gününe Özel İzlenilecek Filmler

0

Bildiğiniz üzere 21 Haziran babalar günü. Evimizin direği, başımızın tacı babalarımızla keyifli vakit geçirmek için baba ve aile konularını ele alan filmleri sizler için derledik. Şimdiden iyi seyirler…

Kusursuz Dünya (1993)

Yönetmenliğini Clinf Eastwood üstlenmiştir. Hak ettiği değeri göremeyen bu harikulade filmde; yeri gelecek ağlayacak, yeri gelecek kahkahalarınıza engel olamayacaksınız. Butch Haynes ( Kevin Costner), Texas’ta bir hapisaneden arkadaşıyla firar eder. Sabaha karşı girdikleri evden Philip Perry isimli bir çocuğu rehin alarak kaçarlar. Butch ve çocuk arasındaki ilişki zamanla baba oğul ilişkisine dönüşür. Buradan sonra olayın seyri de değişecektir.

Babalar ve Kızları (2015)

Filmin yönetmenliğini; Gabriele Muccino üstlenmiştir. Başrollerinde Russel Crowe ve Amanda Seyfried yer almaktadır. Pulitzer ödüllü yazar Jack Davis eşinin ölümüyle 5 yaşındaki kızı Katie ile başbaşa kalır. Ani sinir patlamaları yaşayan Katie; aradan geçen yirmi yılın ardından çocukluğunun neden olduğu psikolojik travmalarıyla yüzleşmeye başlar. Baba kız ilişkisini derinlemesine konu edinen bu güzel filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

Tenenbaum Ailesi (2001)

Filmin yönetmeni Wes Anderson’dur. Babalar gününde izlenilecek belki de en kült filmlerden biridir. Royal Tenenbaum ve Etheline çiftinin üç çocuğu vardır. Çocuklar edebiyat, spor ve edebiyat alanlarında birbirinden yeteneklidir. Ancak anne ve babalarının ayrılmasıyla beraber çocuklar yetenekli oldukları alanlardaki başarılarını teker teker yitirirler. Bu başarılarının nedeni olarak babalarını suçlu bulunca olaylar gelişmeye başlar.

Benim Adım Sam (2001)

Yönetmen koltuğunda Jessie Nelson oturmaktadır. Film , ” En İyi Erkek Oyuncu Oscar adaylığının yanı sıra birkaç ödüle aday olmuştur. Aynı zamanda Satellite En İyi Yeni Yetenek Ödülü dışında birçok ödülün sahibi olmuştur. Yeri geldiğinde ağlayacak, yeri geldiğinde ise hıçkırıklara boğulacağınız bir film. Sam Dawson, zeka düzeyi 7 yaşında bir çocuktan farksız bir adamdır. Eşi onu terk etmiş ve kızı Lucy ile yaşamaktadır. Ancak kızı yedi yaşına geldiğinde asıl sorunlar gün yüzüne çıkacaktır.

Kaptan Fantastik (2016)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Mart Ross’un yaptığı film, başrol oyuncusu Viggo Mortensen’a En İyi Erkek Oyuncu Oscar Adaylığı ve Satellite Film Dalı ‘nda En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü getirmiştir. Ben, ABD’nin Kuzeybatı Pasifik ormanlarında 6 çocuğu ile yaşamaktadır. Çocuklarını medeniyete karşı izole ile yetiştirmekte olan Ben’i beklenmedik olaylar beklemektedir. Eşinin ölümüyle işler tersine dönecek; Ben, çocuklarına hem anne hem baba olacaktır.

Aile Şerefi (1976)

Derlemenin yıldızını sona sakladım. Yeşilçam’ın güzide oyuncularının yer aldığı yapımın senaryosunu; Sadık Şendil, Suphi Tekniker ve Orhan Aksoy yazmıştır. Yapımcılığını Ertem Eğilmez ve Nahit Ataman’ın üstlendiği filmi Orhan Aksoy yönetmiştir. Fakir ama gururlu Rıza bey, kalabalık ailesini kıt kanaat geçindirmeye çalışmaktadır. Ailedeki herkes fabrika veya atölyede işçi ya da işportacıdır. Bir gün küçük oğulları Murat’a araba çarpar ve ailecek seferber olurlar. Oğulları Murat’a çarpan arabanın sahibi zengin adam kızları Zeynep’e musallat olur ve olaylar gelişir.

Yeşilçam’ın Unutulmaz 5 Aile Filmi

önceki yazı

Bir Başarı Hikayesi: Yasemin Sakallıoğlu

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme