mizahgastesi bardak
DerlemeNetflix

Bağımlıları İçin Netflix’ten 5 Suç Belgeseli

0


Listemizi okumaya geldiysen iyi vakit geçirmek için güzel bir romantik film yanına bir kadeh şarap alanların gölgesinde kalan, iyi vakit geçirme anlayışı elinde kağıt kalemi izlediği belgeseldeki suçu çözmeye çalışmak olan o insan sensin biliyoruz. İçeriklerin peynir ekmek gibi tükendiği bu günlerde yılbaşının keyfini evinde film izleyerek geçirme planına belgesel arıyorsundur diye; Netflix’in en iyi suç ve gerilim dolu belgesellerini senin için derledik.

5. I am a Killer

Her biri 10 bölümden oluşan iki sezonluk gerçek suç belgeselinde, cinayet suçundan hüküm giyerek idam cezasına çarptırılmış mahkumlarla yapılan röportajlara yer veriliyor. İzlerken gerçek bir katilin gözlerinin içine bakmaktan daha fazla sizi geren şey bazılarının suçsuz olduğuna inanma olasılığınızın olması olacağına eminiz. Gerçek suçlulardan dinlediğiniz olayları savcı ve hakimlerden de dinledikten sonra aklınız bayağı bir karışacak.

4. Kedilere Bulaşmayın

İnternette ortaya çıkan korkunç bir hayvana işkence videosu üzerine hayvanseverlerin bir araya gelip polis titizliği ile çalışarak videodaki korkunç kişiyi yakalamaya çalışmalarını anlatıyor. Hayvanseverler caniyi yakalamaya her yaklaştıklarında heyecanın doruk noktasını hissedeceğiniz gerçek bir suç belgeseli.

3. The Confession Killer

Bir kişiye hem nefret hem merhamet duygusunu sadece aşkta yaşamış olanlara müjde; belgeseli bitirdikten sonra ne hissedeceğinizi bilemediğiniz o anın tadını doya doya çıkarabileceksiniz. Yalanlar, itiraflar, cinayetler, yolculuklar, ihmallerle dolu olan 5 bölümlük mini dizi belgeselde bu kadarı da olmamıştır dediğiniz her şey olmuş.

2. Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy

Her biri 50 dakikaya yakın dört bölümlük mini dizi olarak yayınlanan belgeselde Amerika’nın en ünlü katili olarak anılan Ted Bundy’nin anlatıldığı mini dizi belgeselde arşiv görüntüleri, polis kanıtları, kişisel fotoğraflar yer alıyor. İzlerken içimizden iyi ki o zamanlarda yaşayan sarışın bir kadın değilmişim diye geçirdiğimiz belgeselde Bundy davası ile ilgili insanlar arasında hayatta kalan kurbanlar, tanıklar, memurlar ve gazeteciler de yer alıyor.

1. Suçlu Zihinlere Yolculuk

Her bölümünde farklı bir suç konu edilen Netflix yapımı belgeselin dört bölümü bulunuyor. Yaklaşık 50 dakika olan bölümlerinde seri katillerin, çocuk kaçıranların, tarikat liderlerinin hikayeleri anlatılıyor, bunları yaparken zihinlerinin nasıl çalıştığı anlaşılmaya çalışılıyor. Netflix’in en beğenilen suç belgesellerinden biri olmasına rağmen sadece dört bölümde bırakılmış belgeseli izlerken insan zihninin karanlığına bir adım daha yaklaşacaksınız.

Sizin için derlediğimiz Netflix’ten 5 suç belgeseli bu kadardı. Dört duvar arasında günlerce evden çıkmadığımızı unutmak istediğimiz şu günlerde listedeki her bir yapımın size ‘’İyi ki evimdeyim.’’ dedirteceğini çok iyi biliyoruz. E o zaman iyi seyirler. Derlememizde görmek istediğiniz filmleri de yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz ve etkisinden çıkamayacağınız seri katil filmlerini derlediğimiz yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gülbilge Tuğçe Tefek
Tanısan Gülersin / Nekşflikş Sorumlusu

Düşünme Şeklinizi Değiştirecek Ağır Psikolojik Filmler

önceki yazı

Unutulmaz 6 Dizi Jeneriği

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme