mizahgastesi bardak
Derleme

Bencilikte Zirve Yapmış Karakterler

Hepimizin hayranı olduğu  kurgusal karakterler vardır. Bu karakterlere öylesine hayranlık duyarız aslında ne kadar bencil olduklarının farkına varmayız. Kendi duyguları ya da amaçları için diğer insanlara zarar veren bu karakterler, her zaman kötü adam olmak zorunda değil. Öyle gözükmemesine rağmen bencil  olan  karakterleri derledik.

Albus Dumbledore 

Harry Potter 

Serinin başında hepimiz Dumbledore’a hayran olduk. Hogwarts’da Harry’i koruyup kollayan Dumbledore, yaptıklarıyla sevgimizi kazandı. Ta ki Harry’nin kuyusunu kazana dek. Harry’nin içerisinde bir Horcrux olduğunu bilen Dumbledore, bu Horcrux’u yok etmek için Harry’i yavaş yavaş bilerek ölüme sürükledi. Amacına ulaşmak için Harry’nin hayatını hiçe saydı. Bu olay biraz  canımızı sıksa da Harry için kendini feda etmesi ile üzülmemize sebep oldu. 

Robin Scherbatsky

How I Met Your Mother 

Robin, Ted’in en büyük hayalinin evlenmek ve çocuk sahibi olmak olduğunu biliyordu. Buna rağmen, ilişkilerinin hiçbir yere gitmeyeceğini bilerek, Ted ile birlikte oldu. Ardından Ted’in en yakın arkadaşlarından  Barney ile olmaya karar verdi. Bu durumun Ted için ne kadar acı verdiğini biliyoruz. Olaylar burada bitmiyor Barney’den hoşlandığını fark eden Robin, Barney’nin Nora’dan ayrılmasına neden oldu. Simdi bunun neresi bencilce diyor olabilrisiniz bir insanın duygularını incitmek bile bu listeye girmesine yetiyor. 

Rose 

Titanik 

Gelmiş geçmiş en popüler filmlerden biri  elbette ki Titanik. Tutkulu bir aşk hikayesini anlatan bu film, Rose’un ne kadar da bencil bir insan olduğunu gizliyor. Filmin başlarında Rose’un takındığı kibirli tavırları unutmamakla beraber nişanlısını aldattığını da atlayamayız. Ek olarak yapılan deneyler o tahta parçasına iki kişinin sığabileceğini de kanıtlıyor. Ancak Rose, bunu Jack’e teklif dahi etmiyor. 

Jerry

 Tom ve Jerry 

Çocukluğumuzda Jerry’nin zeki ve komik olduğunu düşünüyorduk. Ancak büyüdükçe Tom’un yaşadıklarının da hiç kolay olmadığını farkında vardık. Sahibiyle mutlu mesut bir hayat geçirmek isteyen Tom, sürekli olarak Jerry tarafından rahatsız ediliyor. Tom’un sahibi ise Jerry’i yakalamazsa Tom’u sokağa atacağını söylüyor. Huzurlu bir hayat yaşamak isteyen Tom’un çektiği stresi düşünebiliyor musunuz? 

Barney Stinson

 How I Met Your Mother 

Listeyi bir başka How I Met Your Mother karkteri ile bitiriyoruz. Dizinin en ilgi çekici ve eğlenceli karakterlerinden biri olan Barney, hiç şüphesiz oldukça bencil  bir karaktere sahip. Birçok olayda Barney’nin ilk önce kendini düşündüğünü görebiliriz. Evet çoğunluğa göre kendini düşünmek bencilik sayılmaz. Barney’i bu liste almamızın sebebi   birçok kadını aldatması. 

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Son Yaz Dizisinden ilk Teaser Yayınlandı

önceki yazı

Eski İmam’ın İkinci Polisiyesi: Hesabım Var

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.