mizahgastesi bardak
DerlemeDijital Platform

Bir Farklı Platform Gain’de İzlemeniz Gereken 5 Farklı Yapım

0

Son zamanlarda emsallerinden çok hızlı bir sıyrılış yaşadı Gain. Bu beklenmedik bir başarı değil aslında. Hem kısa hem ilgi çekici içerikleri sayesinde insanı girdap içine çekiyor. Biz de kendi Gain girdaplarımızdan seçtiğimiz 5 yapımı sizlere önermeye geldik.

5. Terapist

Bir Farklı Platform Gain'de İzlemeniz Gereken 5 Farklı Yapım

Dizi ‘’Geçmiş asla geçmemiş ve geçmeyecek olandır.’’ sloganıyla yayınlanmış. Muhammed Uzuner, Murat Kılıç, Dolunay Soysert, Zeynep Çamcı dizinin dikkat çeken kadrosundan sadece birkaçı. Eşinin hastalığı sebebiyle terapi yaptığı kişilik bozukluğu yaşayan hastalarını meslektaşına devretmek isteyen Terapist Çetin’in başından geçen olayları anlatıyor. Dizinin ilk bölümü sanki on dakikalık bir dizi izlemişsiniz gibi değil. Adeta iki buçuk saatlik psikolojik gerilim filmi izlemişsiniz tatmininde. Dizi bizce olmuş. Hatta çok güzel olmuş.


4. Beni Kendimden Koru

Yaklaşık onar dakikadan üç bölümden oluşan mini Gain dizisi, “nerelisin?” sorusuna “Mersinliyim değil Tarsusluyum” diyenlerin memleketi; Tarsus’ta çekilmiş. İlçede gerçekleşecek olan motor yarışı, Gazapizm müzikleri, Sıfır Bir’in o özlediğimiz tadı, dizinin size sunacağı keyiflerden sadece birkaçı. Hatta dizinin son bölümünde adeta ‘’Hızlı ve Öfkeli’’ heyecanı yaşıyorsunuz. Dizilerden kötü şive taklitleriyle izlediğimiz hayatların sonunda gerçek hali. Emek verilmiş ve güzel olmuş, zevkle tavsiye ediyoruz.

3. A Date in 2025

Bir Farklı Platform Gain'de İzlemeniz Gereken 5 Farklı Yapım

Film; süper teknolojik, süper zekanın genç adama eğer gerçek hayatta bir randevuya çıkmazsa istatistiklere göre intihar edeceğini söylemesiyle başlıyor. Kısa film, yaklaşık 13 dakika. İleri teknoloji yüzünden dünyadan soyutlanan genç adamla empatiyi maalesef pandemi yüzünden yapıyoruz. Bu işin trajik kısmı fakat film kendini bir çırpıda izletiyor. Yer yer süper teknolojik asistan sahibi olmaya heveslensek de sonlara doğru işler değişiyor.

2. Bir Şifa Bağımlısının İtirafları

Bir Farklı Platform Gain'de İzlemeniz Gereken 5 Farklı Yapım

İsminden de anlaşıldığı üzere şifa ve şifa arayışı üzerine bir yapım. İlgilenenlerini anca filmlerde gördüğümüz konular var. Kurşun döktürmeden Şamanizm’e kadar her şey var. Kızının hastalığına şifa arama serüveninde geldiği noktayı anlatan Ela Başak Atakan, aynı zamanda merak ettiğimiz soruları da cevaplıyor. Şifaya ve iyi düşüncelere ihtiyacımız olan bu zamanda izlemek ve aydınlanmak için ideal bir belgesel olmuş. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Caner Özyurtlu’nun üstlendiği mini belgesel yaklaşık yirmişer dakikadan oluşuyor.

1. Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı

Bir Farklı Platform Gain'de İzlemeniz Gereken 5 Farklı Yapım

Programda, cebinde 50 lira ile en güzel yemekleri yiyip bir yandan da İstanbul Sokaklarını geziyor Taylan. Üstat bu pandemi döneminde bile izleyenlerine keyif verecek bir program yapmış. Bizce sanatçı olmakla ünlü olmanın farkını ortaya koymuş. Oldukça keyifli, yüzündeki maskeye rağmen pandemiyi unutturacak bir yapım olmuş. Özlediğimiz İstanbul sokaklarının kokusunu burnumuza getiriyor Gain. Eskilerin ekranda ütü yapsa yine izlenir dedikleri gibi; Ahmet Mümtaz Taylan sadece yürüse bile izletir.

Gülbilge Tuğçe Tefek
Tanısan Gülersin / Nekşflikş Sorumlusu

Efsane Karakterler İçin İlginç Oyuncu Seçimleri

önceki yazı

Bilim Kurgu ve Aksiyon Sevenler İçin Muhteşem Filmler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme