mizahgastesi bardak
Derleme

Bir Güldürüp Bir Ağlatan Yerli Dram Komedi Filmleri

0

Hem doğal bir komedi hem de gerçeklerle yüzleşen bir dram ile süslenmiş yerli filmleri derledik sizin için. Bu filmleri izlerken duygu geçişlerinizi kontrol edemeyebilirsiniz.

91.1

Mustafa Haktanır’ın yazıp yönetmiş olduğu ilk uzun metraj deneyimi olan bu filmin başrollerinde Ali Barkın, Hakan Kurtaş ve Güneş Sayın yer almaktadır. Engelli insanlara dikkat çeken bu film, Mustafa Haktanır’ın yakın bir arkadaşının geçirmiş olduğu bir kaza sonucundaki hayat mücadelesinden esinlenerek kurgulanmıştır. Bu yüzden bir sosyal sorumluluk projesi ve bir farkındalık filmidir. Film sadece drama türünde bir film değil, doğal bir mizahla oluşturmuş olan bir komedidir.

Tut Sözünü

Kemal Uçar ve Giray Altınoluk’un yazıp ve başrol oynadığı, Oğuz Çelik’in yönetmenliğini üstlendiği 2014 yapımı fantastik/komedi türünde bir filmdir. Oyuncu kadrosunda Zafer Algöz, Erkan Can, Demet Özdemir ve Burak Serdar Şanal’ın yer almış olduğu bu filmde, Bahadır’ın kapısını bir sabah yakın arada kaybetmiş olduğu yakın arkadaşı Yalçın’ın hayaleti çalmıştır ve Yalçın’ın araftan kurtulabilmesi için hayattayken vermiş olduğu bir sözü tutması gerekmektedir, bunun üzerine Bahadır ona yardım edecektir.

Başka Semtin Çocukları

Aydın Bulut’un yazıp yönetmiş olduğu bu filmde; İsmail Hacıoğlu, İpek Yaylacıoğlu ve Mehmet Ali Nuroğlu başroldedir. Konusu yüz yıllardır kendi içimizde aşamadığımız cehaletin getirmiş olduğu Alevi Sünni ayrımcılığıdır. Film izleyicilere “dışardaki düşmanı yenebiliyoruz ama kendi içimizdeki fitnenin, hasetin ve cehaletin oluşturmuş olduğu düşmanlığı yenemiyoruz” diye düşündürerek gerçekçi bir bakış açısıyla sorunu yansıtmaktadır.

Kolpaçino

Üç filmden oluşan bu film serinin en sevilen yapımıdır. Yönetmenliğini Atıl İnanç yapmıştır. Şafak, Aydemir Akbaş, Ali Çatalbaş gibi usta oyuncuların başrolde olduğu bu filmde bir kumarhane cinayetinden sonra birbirine kenetlenen 7 kişinin bir gün boyunca başından geçenleri konu almaktadır. Senaryosunda Şafak Sezer’in de bulunduğu bu film fantastik karakterleri ve olay örgüsüyle tam olarak ağlanacak hallerine izleyiciyi güldürmeyi başarmaktadır.

Sizin için derlediğimiz yerli dram komedi filmleri bu kadardı. Bu derlemeyi sevdiyseniz komedi filmleriyle bilinene Türk oyuncularımızın dram filmlerinin bulunduğu derlemeye tam da buradan ulaşabilirsiniz.

Asla Unutulmayacak Kemal Sunal ve Şener Şen Filmleri

önceki yazı

BluTV İçin Kısa İzleyene Bırakacağı İz İçin Uzun Filmler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme