mizahgastesi bardak
Haber

Black Panther’in Başrol Oyuncusu Chadwick Boseman Hayatını Kaybetti

0

Black Panther filmi ile hayatımıza giren, Marvel Sinematik Evreni’nin başarılı oyuncusu Chadwick Boseman, 4 yıldır savaştığı kolon kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti.

Boseman’ın hastalığa yenik düşerek hayatını kaybettiğini, ailesi yaptığı sosyal medya paylaşımları ile duyurdu. Yapılan açıklamada; ”Kral T’Challa’yı ‘Kara Panter’de hayata geçirmek onun hayatının onuruydu.” cümlesi sevdiklerini fazlasıyla duygulandırdı.

Boseman kolon kanseri ile yıllardır savaşıyordu ancak bunu hiçbir zaman kamuya yansıtmamaya çalışıyordu. Hatta kariyerinin büyük bir bölümünü bu hastalıkla savaşarak geçirdiği söyleniyor. Aktör; terzi bir baba ve hemşire bir annenin 3 çocuğundan en küçüğü olarak dünyaya geldi. Lise yıllarındayken basketbol takımından bir arkadaşının öldürülmesi sonucu bir tiyatro oyunu yazan ve bu oyunu sahneleyen aktör, sanata böylece adım atmış oldu. Daha sonra da Howard Üniversite’sinde Yönetmenlik okuyan oyuncu, filmlerde oyuncu olarak görev almaya başladı.

Pek çok kaliteli yapımda oyuncu olarak yer alan aktör, asıl patlamasını Marvel yapımı Black Panther ile gerçekleştirdi. Black Panther dünya çapında 1,3 milyar dolar hasılat elde ederken, Akademi Ödülleri’nde 6 dalda ödüle aday oldu. Bunların 3 tanesini kazanan film, süper kahraman filmleri arasında Akademi’de en yüksek adaylık ve ödül rekorunu da elinde bulunduruyor.

Marvel ve Walt Disney yapım şirketlerinin yaptığı paylaşımlarla; şirketlerin ne kadar üzgün oldukları dile getirildi. Marvel’ın yaptığı paylaşımda; ”Emanetin sonsuza dek yaşayacak” sözleri dikkat çekti. Black Panther 2 filminin; 2022 yılında vizyona girmesi planlanıyordu.

Süleyman Dindar
metin yazar, içerik üretir.

Masal Diyarında Fantastik Bir Yolculuğa Çıkaran Tim Burton Filmleri

önceki yazı

‘Maskeler De Düşer’ Filmi Yayında!

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber