mizahgastesi bardak
Derlemeİnceleme

Güldürürken Ağlatan Unutulmaz Dizi Yalan Dünya’nın Karakterleri

0

Ülkemizde 2012 yılında vizyona girmiş ve toplamda 4 sezon, 90 bölüm boyunca yayınlanmış olan Yalan Dünya, birçok unutulmaz karakteri bizlerle buluşturdu. Gülse Birsel’in kaleminden ekranlara taşınan bu karakterler, yıllar geçse de hala YouTube üzerinden evlerimize konuk olmaya devam ediyorlar. Biz de Yalan Dünya’nın hayatımıza kazandırdığı 5 unutulmaz karakteri sizler için listeledik!

Gelin bu karakterlerin sihirli dünyalarına beraber göz atalım.

5. Orçun Çakaler

Kısaca yürüyen cinsellik! Son zamanlarda Instagram üzerinden yaptığı canlı yayınlarla hayatımıza yeniden giren Bartu Küçükçağlayan tarafından canlandırılan karakter, babasının ilgisizliği ve annesinin şımartmasıyla tuhaf bir psikolojiye sahip. Hayattaki tek zevki kadınlar olan orijinal bir tip. Kendisinin de dediği gibi “hepsi benim bebeklerim!

4. Nurhayat Karakaş

Ev kızlarının sonuncusu, gelinlerin efendisi, zengin mi zengin Nurhayat. Birçok genç kızın içinde bastırdığı duyguları ve düşünceleri çok iyi ifade eden bir ev kızı. Tek derdi evlenmek olan konuşmasıyla insanı krize sokan Karakaş Holding’in biricik kızları. Ayrıca Gupse Özay‘ın kariyerinin başlangıcıdır.

3. Selahattin Çakaler

Dizinin olmazsa olmaz en düzenbaz karakteri. Tüm çapkınları cebinden çıkartır. Kendine has karakteri ve konuşma tarzıyla diziye renk katanlardan biri. Sahtekarlıkta ve yalanda bir dünya markası. Olgun Şimşek bu dizide ayrıca “Ahmet Çakaler” karakterine de hayat vermiştir. Böylelikle Gülse Birsel’in senaristliği yaptığı her dizi gibi Yalan Dünya da çift yönlü bir oyuncuya sahip olmuştur.

2. Zerrin İffet

Yalan ve düzenbazlıkta en az Selahattin Çakaler kadar başarılı ve bir o kadar kıvrak. Konuşma tarzıyla seyirciyi ekrana kilitleyip hipnoz eden bir karakter. Derya Karadaş tarafından canlandırılan Zerrin, aynı zamanda oyuncunun Güldür Güldür ve diğer yapımlarda canlandırdığı karakterlerin de altyapısını oluşturuyor.

1. Tülay Ünlü

Konsonmatris olan eşsiz karakter, aynı zamanda Selahattin’in metresi. Zerrin’in biricik kankası. Her ne kadar yaşadığı hayat ve yaptığı iş yönünden magma tabakasında olsa da içindeki güzellikleri daima yaşatıp, insan olmaktan vazgeçmeyen değerli bir karakter. Dizide unutulmaz Tülay karakterini İrem Sak canlandırdı. Ayrıca kendisi konsomatrisi o kadar iyi canlandırdı ki, pavyon hayatlarına yeni bir bakış açısı kazandık.

Sanat mı Toplum İçin Yoksa, Toplum mu Sanat İçin?

önceki yazı

Selçuk Aydemir’in Bir Farklı Projesi: Baba Parası

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme