mizahgastesi bardak
İnceleme

Komedinin En Doğal Hâli “Feyyaz Yiğit”

0

Bugün sizlerle birlikte komedinin yeni yüzü olan Feyyaz Yiğit’i inceleyeceğiz. Hayatı, ilk ekran deneyimi, yazarlık ve oyunculuk hayatına değineceğiz.

Hayatı

Asıl adı Feyyaz Yiğit Çakmak olan oyuncumuz, 1988 yılında doğmuştur. Ankara Anadolu Güzel Sanatlar lisesinden mezun olan Feyyaz Yiğit, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümünden mezun olmuştur.

Hayatımıza Girişi

Lost’un bozduğuna ait dair gerçekçi bir kanıt

Okan Bayülgen’in Kingo Disco programında boy gösterip, o zamanlarda da insanları güldürmeyi başaran oyuncu o programda da çeşitli skeçlerde yer almıştır. İlerleyen zamanlarda programın gitaristi olan Feyyaz Yiğit, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra reklam ajanslarında boy göstermeye başlamıştır. Çeşitli dergilerde yazarlık yapmasının üstüne, yazarlık kariyerini 3 adet kitapla taçlandırmıştır. “Olduğu Kadar”, “8-9 Yıldır Kendimi İyi Hissetmiyorum”, “Aptal & Suçlu Sen Değilsin” kitaplarını, kitap severler ile buluşturmuştur. Ve senaristliğe başlamıştır.

En Komik Çıkış Yapan Senarist ve Oyuncunun Çıkışı

Ölümlü Dünya efsane sorgu sahnesi

Senaristlik ve oyunculuk kariyerinde bizleri çokça güldüren Feyyaz Yiğit, 2018’in Ocak ayında vizyona giren, Ölümlü Dünya filminde kutu kola ile benzettiği çeşitli objeler ile mizahını iliklerimize kadar işletmişti. Aynı zamanda filmin senaryosunda da imzası bulunan Yiğit, bize göre Yerli sinemada farklı bir iş piyasaya sürmesiyle ismini sinema tarihine yazdırmayı başardı. Ölümlü Dünya filminden sonra Cinayet Süsü filminde sorduğu sorularla dikkat çeken Feyyaz Yiğit, oyunculuğunu ve senarist kişiliğini bizlere ispatladı.

Wifi şifreniz için yaratıcı bir fikir

Bizlere göre yerli sinemada geleceği parlak bir senarist, izleyicilerle fazla fazla yüz yüze gelecek olan Feyyaz Yiğit’i yeni projelerle ekranlarda görmek istiyoruz.

Ahmet Çiçek
Yeni Nesil i9 Yazar / Yerli Film Sorumlusu

Bollywood’un Ustası Aamir Khan’ın Birbirinden Başarılı Filmleri

önceki yazı

9,75 Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.