mizahgastesi bardak
Haber

9,75 Filminden İlk Fragman Yayınlandı

0

Uluç Bayraktar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 9,75 filminden ilk fragman yayınlandı.

9.75 Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Karadayı, Çarpışma, İçerde, Ezel ve Babil gibi dizilere imza atan Uluç Bayraktar imzalı 9,75 isimli filmden ilk fragman yayınlandı. Filmin oyuncu kadrosunda; Nejat İşler, Funda Eryiğit, Berkay Ateş, Menderes Samancılar gibi isimler yer alıyor. Mehmet Eroğlu’nun 9,75 Santimetrekare isimli romanından uyarlanan film; aynı zamanda Uluç Bayraktar’ın ilk uzun metraj filmi olma özelliğini taşıyor.

Filmin uyarlandığı kitabın kapak görseli

Dünya prömiyerini 22 Ekim’de Sao Paulo Uluslararası Film Festivali’nde yapan film; bu ay ise Amerika’daki San Diego ve St. Louis film festivallerinde izleyici karşısına çıkacak.

Nejat İşler’i son olarak Saygı ve Çukur dizilerinde izlerken 9,75 filminde de izleme fırsatı elde edeceğiz. Funda Eryiğit’i ise Hakan: Muhafız dizisi ve Görülmüştür filminde izlemiştik.

Mehmet Eroğlu’nun filme uyarlanan romanının İletişim Yayıncılık tarafından paylaşılan tanıtım yazısı ise şu şekilde;

“Rüzgârın uğultusu, son köpeğin telaşlı adımları, kuzeyde kırık bir şimşeğin sessiz resmi, uykusu bölünmüş bir tarla faresinin kuşkuyla çevresini koklayışı, uçamayan bir kuşun ötüşü, buzlaşmış karın hışırtısı ve az ötede ince, öfkeli bir ses; çocuk sesi: “…Ba-bam tö-rö-ist be-nim. Ba-bam öldö-recek seni…”İstanbul öksürüyor, Taksim’de barikatlar… Cümle isteyen GV, dağınık yatak, eksik defter, Leyla Sayar afişi, Marilyn kapıya gelmiş, Ahmet Abi Zinar’la konuşuyor. Serap sorular soruyor. Cihangir’de bir apartman, Basmahane’de bir tren, roman içinde roman… 2013 Haziranında insanlar iyimserken, umutluyken, devran başka türlü dönerken…Yaralı bir adamı anlatıyor Mehmet Eroğlu. Sokaktan gelen çocuğu, ruhu bereli olanı, İsa’nın Meryem’i öldürdüğünü gören bebeği, unutmaya ve arınmaya çalışan bir yazarı. “Sağlığına Cyrano.” 9,75 Santimetrekare, Mehmet Eroğlu dünyasının sıcak ve yaralı yüzü.

Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Komedinin En Doğal Hâli “Feyyaz Yiğit”

önceki yazı

Kasım Ayını Güzelleştiren Netflix Orijinal Filmleri

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber