mizahgastesi bardak
Derleme

Motive Edici Filmler: “İlham” Alınan Bir Şeydir

0

Tükendim dediğimizde bir ele, bir omuza ihtiyaç duyarız. Bir adım dahi atmaya takatimiz kalmaz. Böylesi veya başarmaya yönelik durumlarda her zaman motive edilmek isteriz. Bunun için sizlere gayet dozunda, ayaklarınızı yerden kesmeden birbirinden güzel motive edici filmler derledik. Şimdiden iyi seyirler.

3 Aptal (2009)

Yönetmenliğini Rajkumar Hirani’nin üstlendiği bir Bollywood filmidir. Başrolünde Hintli aktör Aamir Khan yer almıştır. Hindistan’da tüm zamanların en yüksek gişe ve hasılat rekorunu kırmıştır. Hindistan’ın en yüksek mühendislik okuluna giden üç arkadaşın hikayesini anlatan film, eğitim sistemini bolca eleştirmiştir. Kendi çabalarıyla eğitim sistemine meydan okumaya çalışan Rancho (Aamir Khan), türlü zorluklarla karşılaşsa da asla doğru bildiği yoldan şaşmamıştır. Kâh güldürüp kâh ağlatacak olan filmin size çok şey katacağına eminiz.

Whiplash (2014)

Damien Chazelle’in yazıp yönettiği filmin başrollerinde Miles Teller ve ona eşlik eden J.K Simmons yer alıyor. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı olmak üzere 3 farklı dalda Oscar’ın sahibi olmuştur. Genç bir müzisyenin hayatını ele alan filmde; küçüklüğünden beri bateri çalan 19 yaşındaki gencin işinde usta olmayı istemesiyle başlar. Ülkenin en iyi okulunu tercih eden genç, sert bir hocaya toslayacak. Başarısı bir yana, acımasızlığıyla da tanınan hoca Andrew’in gücünü son damlasına kadar harcayacaktır.

Sıkıysa Yakala (2002)

Frank Abagnale Jr.’ın hayat öyküsünden esinlenen filmin yönetmeni usta isimlerden Steven Spielberg’dir. Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks yer almıştır. Film, FBI ajanı ile 20’li yaşlarında bir gencin arasındaki kovalamacayı konu ediniyor. Henüz genç yaştaki adamın, ajanlarla nasıl oynadığını görünce ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Zoraki Kral (2010)

Yönetmenliğini; Tom Hooper’in üstlendiği bir dönem filmidir. Ödülden ödüle koşan, 2010 yılına damgasını vuran film; En İyi Film Oscar’ı ve En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı olmak üzere 4 dalda Oscar’ın sahibi olmuştur. Başrolünde Colin Firth yer almıştır. İngiliz Kraliyet ailesinden Vl. George’un kekemeliğini konu edinmiştir. Babasından sonra tahta geçen Vl. George, çocukluğundan beri kekemelikle başı derttedir. Ancak tahta çıktıktan sonra halka hitap edemeyince işler daha da sarpa sarar ve kekemeliğe savaş açma vakti gelir.

Forrest Gump (1994)

Winston Groom’ un aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Robert Zemeckis yapmıştır. Başrolünde Tom Hanks’in yer aldığı film, En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı ve En İyi Film Oscar’ı olmak üzere 6 Oscar ve birçok ödülün sahibi olmuştur. Forrest Gump, lQ seviyesi düşük olması sebebiyle devlet okullarında bile okutulmak istenmemiş bir çocuktur. Ancak kim bilebilir ki o çocuğun Vietnam Savaşı da olmak üzere Amerika’nın yakın tarihine şahitlik edip bu tarihte rol oynayacağını…

Sizin için ilham alabileceğiniz motive edici filmler derledik. Bu filmlerden en çok ilham aldığınız filmi veya sizi en çok motive eden filmleri yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Yine ilham alabileceğiniz gerçek yaşamdan uyarlanmış filmler için buraya tıklayabilirsiniz.

Efsane How I Met Your Mother Replikleri

önceki yazı

Hâlâ Keyifle İzleyebileceğiniz Eski Diziler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme