mizahgastesi bardak
Derleme

Ölümüyle Hepimizi Yasa Boğan Dizi Karakterleri

0

Bazı dizi karakterleri vardır ki, dizinin ortasında ya da sonunda olması fark etmeksizin ansızın ölerek ya da cinayete kurban giderek hepimizi derinden sarsarlar. Onlar gittikten sonra dizinin tadı tuzu kalmaz, neşesi kaçar. Ölümünden sorumlu olan birileri varsa derhal bunun bedelini ödemelerini ister, o kişi ya da kişilere düşman oluruz. Hatta ülkemizde sevdikleri dizideki karakter ölünce cenaze namazı kılan bir güruh bile oldu. İnsanların izledikleri dizi ve filmlerden ne derece etkilendiklerini buradan anlayabiliyoruz. Biz de bugün ölümünden etkilendiğimiz dizi karakterlerini sizin için bir araya getirdik.

Muhteşem Yüzyıl – Pargalı İbrahim

Muhteşem Yüzyıl 82. Bölüm Fragmanı - Pargalı İbrahim Paşa ölüyor mu?

Kanuni Sultan Süleyman’ın sağ koluyken dizinin ilerleyen bölümlerinde Kanuni tarafından boğularak öldürülen Pargalı İbrahim ölüm sahnesiyle uzun bir süre konuşuldu. Hatice Sultan’la yaşadığı dillere destan aşk ile de izleyicinin sempatisini kazanan bu karakter Osmanlı Devleti’nin geleceği için tehdit oluşturduğu gerekçesiyle padişahın tuttuğu adamlar tarafından gece vakti boğuldu. İzleyici bu olaydan sonra Kanuni’ye kızmış olsa da iş işten geçmişti.

Behzat Ç – Savcı Esra

Belki de Behzat Ç dizisini unutulmaz yapanlar arasında olan Savcı Esra karakteri, idealist olmasının yanında kurallardan asla taviz vermeyen bir Cumhuriyet Savcısıydı. Diziden ayrıldığı 69. bölüm, dizinin efsane bölümü 78 kadar unutulmazlar arasındaki yerini koruyor.

Leyla ile Mecnun – Leyla

TRT 1'in sevilen dizisi Leyla ile Mecnun ekranlara geri dönüyor!

Ülkemizin gelmiş geçmiş en sevilen dizilerinden biri olan Leyla ile Mecnun sadece başrolleri değil, yan rolleriyle de çok beğenilen bir diziydi. Ezgi Asaroğlu‘nun hayat verdiği Leyla karakteri trafik kazasında hayatını kaybedince dizinin sevenleri çok etkilendi. Mecnun’un mezarın başında olduğu sahnede söylenen “Eğer sevdiğinin yanındaysan zaten konuşmak gürültüden başka bir şey değildir.” sözü herkesi üzüntüye boğdu.

Kurtlar Vadisi – Süleyman Çakır

Oktay Kaynarca'dan 'Süleyman Çakır' paylaşımı! Süleyman Çakır nasıl ve ne  zaman öldü? - Magazin Haberleri, Haber7

Ölümünün ardından sevenlerinin cenaze namazı kılıp mevlidini okuduğu bir dizi karakteri Süleyman Çakır. “43’te vuruluyor, 45’te ölüyor” sözüyle sosyal medyada sık sık gündeme gelen ve konuşulan Çakır, bir düşmanı tarafından pusuya düşürülerek öldürülüyor. Ölümünün ardından Polat Alemdar, Süleyman Çakır’ı öldürenleri bir gecede öldürerek “Racon kesmiyorum, kafa kesiyorum” sözünü yerine getirmiş oldu.

Aşk-ı Memnu – Bihter Ziyagil

Aşk-ı Memnu 68. Bölüm
Beni beni, Bihter’ini…

Tüm ülkenin televizyonun başına kilitlenerek izlediği Aşk-ı Memnu dizisi reyting rekorları kırarak ekranlara veda etti. Reytinginin bu kadar yüksek olmasının sebebi hiç şüphesiz Bihter ve Behlül‘ün ihtiras dolu yasak aşkıydı. Birbirine aşık olan iki karakterin sonu iyi bitmeyince Bihter final bölümünde kendini göğsünden vurarak intihar etti. Ülkede her iki evden birinde izlenen final bölümü izleyicinin gözyaşlarıyla ekran hayatına son verdi. Bihter Ziyagil’i ölümünden 10 yıl sonra bugün saygıyla anıyoruz.

Melike Zehra Karadeniz

‘Yılmaz Erdoğan ile Öğrence’ TRT 2’de Başlıyor!

önceki yazı

Sinemanın Kilometre Taşları Olan İkonik Filmler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme