mizahgastesi bardak
Derleme

Usta Oyuncu Adile Naşit’in Oynadığı 5 Unutulmaz Karakter

0

Yeşilçam’ın usta oyuncularından olan Adile Naşit, ölümünün ardından 33 yıl geçmiş olmasına rağmen kalplerimizdeki yerini koruyor. Masalcı Teyze programındaki “kuzucuklarım” deyişi hala kulaklarımızda… Birbirinden değerli yeşilçam filmlerinde gördüğümüz Adile Naşit’in unutulmaz karakterlerini derledik.

5.Ah Nerede Vah Nerede-Huriye

Yeşilçam: Ah Nerede - Pera Sinema

Adile Naşit’in, Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu ile birlikte başrolde yer aldığı filmdir. Filmde hem sevenlerin arasına girdiği için Adile Naşit’in hayat verdiği Huriye karakterine kızdık hem de cilveli ve komik olmasıyla bir kez daha çok sevdik. Ne diyelim, aralarındaki sonsuz boy farkına rağmen Ferit’le evlenme hayali kuran Huriye’nin umudundan istiyoruz.

4.Tosun Paşa-Adile

Tosun Paşa - Kemal Sunal & Müjde Ar & Şener Şen (1976) Full...

Yine Yeşilçam’ın efsane filmlerinden biri olan Tosun Paşa‘da onu Tellioğulları’ndan Adile karakteriyle gördük. Tellioğulları ve Seferoğulları’nın Yeşil Vadi için verdikleri mücadelede ön saflarda yerini alan Adile Naşit’in oyunculuğunu doyasıya izleyebildik. Hamam sahnesinde söylediği şarkı hafızalarımızdaki yerini koruyor.

3.Süt Kardeşler-Melek

Yeşilçam filmlerinin efsane kadınları - HTHayat

Her izlediğimizde gülebildiğimiz ve içimizi ısıtan bir başka Yeşilçam filmidir Süt Kardeşler. Oyuncu kadrosu adeta devler ligini andıran filmde Adile Naşit’in hayat verdiği Melek karakterinin abisinden gizli eve birilerini almasıyla olaylar karışır. Film aynı zamanda Gulyabani sahneleriyle de farklı bir Yeşilçam klasiği olmuştur.

2.Aile Şerefi-Emine

Türk sinemasında unutulmaz Adile Naşit karakterleri - Internet Haber

Adile Naşit‘in anne rolünde oynadığı birçok filmden bir tanesi olan Aile Şerefi izleyiciye aile olmanın ve sevginin önemini samimi bir dille anlatmaktadır. Emine anne olarak izlediğimiz Adile Naşit, içimize işleyen bir oyunculuk sergilemiş ve adını bir kez daha türk sinemasına altın harflerle yazdırmıştır.

1.Hababam Sınıfı-Hafize Ana

En çok Hafize Ana: Adile Naşit - Evrensel.net

“Adile Naşit” denince akılda oluşan ilk fotoğraflardan biri elinde ziliyle merdivenlerden koşturduğu Hafize Ana karakteridir. Hababam Sınıfı filminde anne sıcaklığıyla hepimizi ekranlara kilitleyen ve sevgimizi kazanan Adile Naşit her karakterinde olduğu gibi Hafize Ana karakterini de oynamamış adeta yaşamıştır.

Melike Zehra Karadeniz

Blu TV, ‘Yarım Kalan Aşklar’ Setinden Fotoğraflar Paylaştı

önceki yazı

Suç, Gerilim ve Aksiyon Temalı 5 Yerli Film

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme