mizahgastesi bardak
Derleme

Zombi Sevenlerin Hoşuna Gidecek 5 Yapım

0

İçinde bulunduğumuz pandemiyle birlikte hepimizin aklına farklı virüs türleri gelmeye başladı. Bunlardan en çok korkulanı da hiç süphesiz ki zombi virüsü. Zombi virüsünün hüküm sürdüğü yapımları izleyince koronaya şükretmekten kendimizi alamıyoruz. 2020 yılında virüs ve pandemi temalı dizi-filmlerin izlenme sayılarındaki artışın ardından biz de insan yiyen zombilerin dehşetini anlatan yapımları araştırdık. Eğer bu tür dizi ve filmleri seviyorsanız bu liste tam size göre.

Dünya Savaşı Z

Zombi Sevenlerin Hoşuna Gidecek 5 Yapım

Brad Pitt‘in başrolde olduğu filmde dünya zombi istilasına maruz kalıyor ve olaylar giderek daha da korkunç bir hal alıyor. Heyecan ve adrenalinin doruklarda olduğu film yayınlandığı 2013 yılında oldukça ilgi gördü. Oyunculuklar ve olay örgüsünün birleşmesiyle akıcı bir şekilde ilerleyen filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz. Netflix‘ten seyredebilirsiniz.

Ben Efsaneyim

Zombi Sevenlerin Hoşuna Gidecek 5 Yapım

Dünya sinemasının önemli filmlerinden biri olan Ben Efsaneyim filminin başrolünde Will Smith var. Bu filmde de dünyanın sonunun geldiğini ve insanların yok olduğunu görüyoruz fakat başrolümüzdeki bilim insanı Robert Newille’in (Will Smith) bu virüse bağışıklığı var. Virüse çözüm bulmak için gece gündüz çalışan Newille, insandan dönüşen mutantlarla çeşitli deneyler yapar. Korku ve aksiyonun hız kesmediği film izleyici tarafından çok sevildi.

Busanhaeng

Zombi Sevenlerin Hoşuna Gidecek 5 Yapım

2016 yılında vizyona giren Güney Kore yapımı film, zombi severlerin listelerinin başında yer alıyor. Seul’den Busan’a giden bir yolcu treninde olan baba ile kızın başından geçen hikayenin, heyecan ve gerilim dolu sahneleri ile bizleri büyülediğini söyleyebiliriz. Hem Kore yapımı hem de zombili olsun diyorsanız bu filmi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Zombieland

Zombi Sevenlerin Hoşuna Gidecek 5 Yapım

Yönetmen koltuğunda Ruben Fleischer’in oturduğu bu filmde bir grup insanın zombi istilasından kaçışı ve başlarından geçen olaylar anlatılıyor. Woody Harrelson, Emma Stone gibi ünlü oyuncuların başrolleri üstlendiği film, korku ve komedinin harmanlandığı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Yer yer aksiyon sahneleriyle gerim gerim geren filmimiz, aynı zamanda da kahkaha attıracak nitelikte.

The Walking Dead

Zombi Sevenlerin Hoşuna Gidecek 5 Yapım

Zombi kelimesini duyunca ilk akla gelen yapımlardan biri olan The Walking Dead, 10 sezonluk bir maziye sahip. Dizi, Andrew Lincoln‘un hayat verdiği Rick Grimes karakterinin liderliğinde zombilerle başa çıkmaya çalışan küçük bir grubun hikayesi. Sadece beyinlerinden hasar alınca ölen ve ısırdığı insanlara da virüsü bulaştırıp zombiye çeviren nam-ı diğer aylaklarla kan, ter ve gözyaşı içinde mücadele eden bu insanlar için her şey giderek zorlaşıyor.

Daha önce yapmış olduğumuz Dünyanın En Kötü Dizi Karakterleri derlememize buradan ulaşabilirsiniz.

Melike Zehra Karadeniz

Netflix’ten Pijama Partilerinin Olmazsa Olmazı 5 Romantik Komedi Filmi

önceki yazı

Netflix, En Çok İzlenen Dizilerini Açıkladı

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme