mizahgastesi bardak
Haber

Kültür ve Turizm Bakanlığı; Tiyatro, Opera ve Bale Gösterileri İçin Kararını Verdi!

0

Kültür ve Turizm Bakanlığı; tiyatro, opera ve bale gösterilerinin il hıfzıssıhha kurullarının kararları dışına alındığını bildirildi. Yani açık ve kapalı mekanlarda sahnelecek tüm tiyatro, opera ve bale gösterileri yasak kapsamının dışına alınacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İçişleri ve Sağlık Bakanlıklarımız ile yaptığımız değerlendirmeler neticesinde açık ve kapalı alanlarda sahnelenecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsilleri Bakanlığımızca 23.06.2020 tarihinde yayımlanan ‘Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ndeki kurallara uyulmak koşulu ile il hıfzıssıhha kurullarınca alınan kararların kapsamı dışına alınmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Yasakların yeniden gelebilecek olması, açık hava gösterimlerinin iptal edilmesi gibi olaylar özel tiyatrolar açısından tehlike uyandırıyordu. Hatta İstanbul’un en önemli sahnelerinden olan TOY İstanbul, sosyal medya hesaplarından veda ettiğini duyurmuştu.

Bakanlık tarafından alınan kararla birlikte özel tiyatrolar rahat bir nefes alacak diyebiliriz. Ancak koltuk kapasitesinin belirli bir sayısını doldurabilen özel tiyatrolar için yeni çözümlerin de üretilmesi gerekiyor. Özel tiyatroların, sanatın yaşayabilmesi için verilecek her destek yarınlar için atılacak her adıma ön ayak olacaktır. Umuyoruz ki; özel tiyatrolar ve sahneler gerekli destekleri bulabilirler.

Süleyman Dindar
metin yazar, içerik üretir.

Bir Babanın Hikâyesi: Son Umut

önceki yazı

Dayı: Bir Adamın Hikayesi Filminin Çekimleri Tamamlandı

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber